Калем од ладно валани челик

  • Калем од ладно валани челик - SPCC-SD
Калем од ладно валани челик
модел - SPCC-SD
Ладно валана челична калем
Ладно валани ленти се користат во широк спектар на апликации,како што е производството на автомобили,електрични производи,возен парк,авијација,прецизни инструменти,и лименки со храна.Ладно валан челичен лим е кратенка од обичен јаглероден структурен челичен ладно валан лим,познат и како ладно валање.

1.Состојка:
Одделение за челик В Си Мн П С Cu
SPCC-SD 0.02-0.08 &л;0.10 0.15-0.30 &л;0.045 &л;0.050 &л;0.050

2.Термичка обработка:Н/А
3.Место на потекло:Тајван,Брадата
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
SPCC-SD
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD. е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на Калем од ладно валани челик кој е Инженерните од најдобар квалитет на суровините и се признаваат за нивните цврсти и издржливи изградба услуга живот. Со цел да се обезбеди квалитетот на нашата палета, ние производство оваа искористување на висок степен на материјал, којшто го набави од уверение продавачи. Достапно во разни бои нашата палета е многу издржлив и спектакуларно во својата завршница и затоа е во високата побарувачка од целиот свет.
имаме за нашите клиенти висок степен на

Калем од ладно валани челик

производи. Pls ги споделите со нас она што ви треба, ние ќе се обидеме нашите најдобри да ги задоволи вашето барање, да ви помогне да се движи понатаму во вашиот пат кон успехот. Ние веруваме дека единствен начин да се разликува од конкуренцијата преку услугата.
Enquiry Now
производи Листа