DC53

  • DC53 - DC53
DC53
модел - DC53
Даидо ладен челик
Прецизно печатење умира,ладно ковање умира,завртка hobbing умира,и алатки за пластична деформација на тешко-до-машински материјали

1.Состојка:
Одделение за челик В Си Мн П С Кр Мо В
DC53 0.90-1.00 некои некои &л;0.030 &л;0.030 7.0-9.0 0.80-2.20 некои

2.Еквивалентен челик:
ДАИДО JIS AISI DIN
DC53 SKD11 е подобрен Д2 се подобри 1.2379 подобрени

3.Термичка обработка:
Нормализација Греење Гаснење Калење
830-880 Бавно ладење 1000-1040 Воздушно ладење 1ул180-220
2nd520-530

4.Механички својства:
Цврстина на жарење Цврстина(HRC)
225 62-63

5.Место на потекло:Јапонија
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
DC53
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD. е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на DC53 кој е Инженерните од најдобар квалитет на суровините и се признаваат за нивните цврсти и издржливи изградба услуга живот. Со цел да се обезбеди квалитетот на нашата палета, ние производство оваа искористување на висок степен на материјал, којшто го набави од уверение продавачи. Исто така, ние сме вклучени во понудата на прилагодување во однос на големината, дизајнот, моделот и бојата, како на спецификациите на клиентите. Нашата палета е во високата побарувачка од страна на нашите клиенти се шири низ меѓународниот пазар и може да се искористи во водечка индустрија на цени.
Ние, главно, се на

DC53

ODM и OEM цел, она што го гледате на интернет се само мали делови од нашите производи. Да имаат подобра резолуција и да добијат брз одговор, ве молиме контактирајте со вашиот спецификации веднаш. Ние ќе се потрудиме да ви ги задоволи.
Enquiry Now
производи Листа
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите DC53, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SKD11
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите DC53, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SKD61
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings