SKS93

  • SKS93 - SKS93
SKS93
модел - SKS93
Напреден челик за алат од легура на волфрам
SKS93 висока-брзински челик за алат е модифицирана класа на челик од SK-3.Лесно е да се предизвика гаснење и деформација при гаснење на висока-јаглеродниот челик е потребен за подобрување на манганот-кои содржат и хром-кои содржат компоненти.Може да добие подобар раб на сечилото и енергија за стврднување од SK-3(длабочината на стврднување е подлабока).Лесен за обработка,со висока цврстина и отпорност на абење на високојаглероден челик.

1.Состојка:
Одделение за челик В Си Мн П С Кр
SKS93 1.00-1.10 &л;0.050 0.80-1.10 &л;0.030 &л;0.030 0.20-0.60

2.Еквивалентен челик:Н/А
3.Термичка обработка:
Нормализација Греење Гаснење Калење
750-800 Бавно ладење 820 Ладење со масло 180 Воздушно ладење

4.Механички својства:
Јачина на истегнување(kgf/мм&суп2;) Цврстина(HBC)
140 63

5.Место на потекло:Тајван,Брадата
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
SKS93
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD. е една од професионални SKS93 производител и снабдувач со над години искуство во Taiwan. Било која количина е добредојдена. Со агресивни внимание, секогаш можеме да ви понудиме најновите статии на пазарот со најдобра цена и услуга. Ние исто така, прифати OEM, ODM ред. Со силна позадина дизајнер и производство објект, ние произведуваме за различни брендирани клиенти. Откако ќе се обиде, вие дефинитивно ќе бидете задоволни со нашите производи и услуги.
Како и оригиналот инвеститорот на

SKS93

, Ние се нудат на најконкурентна цена и најдобар квалитет. MOQ преговара, се чувствуваат слободни да не контактирате за цена детали. Исто така, Ние извоз голема quatity да бродот секоја година.
Enquiry Now
производи Листа
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
Да купувате со висок квалитет SKS93по најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за SKS93 од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
SKS3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings