Челик со голема брзина

  • Челик со голема брзина - SKH2
Челик со голема брзина
модел - SKH2
Челик за алат со голема брзина
Волфрам-базирана алатка со голема брзина за различни вообичаени алатки за сечење.Не содржи молибден или кобалт.Сепак,тоа е релативно мек тип во висок-брзински челик,но за разлика од СК материјалот(челик за алат),се користи со голема брзина во однос на отпорноста на абење,отпорност на удар,цврстина,и слично.Во некои случаи може да се користи.

1.Состојка:
Одделение за челик В Си Мн П С Кр В В
SKH2 0.70-0.85 &л;0.45 &л;0.40 &л;0.030 &л;0.030 3.80-4.50 17.2~18.7 1.00~1.20

2.Еквивалентен челик:
Еквивалентен челик JIS AISI DIN МК
SKH2 Т1 S18-0-1 W18Cr4V

3.Термичка обработка:
Нормализација Греење Гаснење Калење
820-880 Печка за ладење 1260 Ладење со масло 560 Воздушно ладење

4.Механички својства:
Цврстина(ХБЦ)
63

5.Место на потекло:Јапонија
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
SKH2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD. е компанија ориентирана кон извоз, која доставува Челик со голема брзина на светскиот пазар. Имаме сопствена фабрика лоцирана во Taiwan. Ние можеме да ги снабдуваме клиентските производи со конкурентна цена и добар квалитет. Нашата компанија е ангажирана во деловната линија на оваа индустрија.
Со напредна наука и технологија, нашата компанија развива и произведува различни видови на

Челик со голема брзина

. Ние ќе продолжиме да иновираат на нашата технологија, менаџмент, услуги и бизнис да ги исполнат идните предизвици и да се исполнат нашите одговорности.
Enquiry Now
производи Листа
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Челик со голема брзина, треба да знаете за највисок квалитет на Челик со голема брзина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SKH9
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings