Магнет за подигнување

  • Магнет за подигнување - Magnetic lifter
Магнет за подигнување
модел - Magnetic lifter
Нашиот магнет е произведен од EARTH-Синџир.Шест модели се ELM-100/брест-300/брест-600/брест-1000/брест-2000/брест-3000 што може да собере 100/300/600/1000/2000/3000 кг соодветно.
  • Направени од најнова технологија на ферониобиум магнети.
  • “Мала големина”, “мала тежина”и“пониска цена”.
  • Постојан магнет,не е потребно напојување,избегнување на ризикот од прекин на електричната енергија и проблеми со поврзувањето на жиците.
  • 3.5 пати поголем безбедносен фактор,супериорна магнетна сила,поголема безбедност и поголема ефикасност при употреба.

Употреба и опсег на примена
Погоден за ракување со челични плочи,железни блокови и цилиндрични железни материјали,како:механички делови,калапи за удирање,пластични калапи и разни челични материјали.
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
Magnetic lifter
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD. се наоѓа во Taiwan и е специјализирана во производство, suppling и извоз на Магнет за подигнување. Со искусен и професионален тим, имаме извезуваат нашите производи на многу земји и региони низ целиот свет, особено Taiwan. Нашите производи уживаат во добра репутација кај нашите клиенти. Го поздравуваме клиенти, деловни асоцијации и пријатели од сите делови на светот да контактирате со нас и да побараат соработка за взаемна корист.
Цело време, ние се нагласи развојот и да воведе нови

Магнет за подигнување

производи на пазарот секоја година. Нашите производи се продава добро во странство на пазарот, како што се Америка и Европа, и се позитивно оценета од страна на клиентите. Ние ги извршуваат управување начело на "квалитет е супериорен, служба е врховен, репутација е првиот", и искрено ќе се создаде и да го споделат успехот со сите clients.We добредојде да ни се обратите за повеќе информации и со нетрпение очекуваме да работиме со вас!
Enquiry Now
производи Листа