QDN

  • QDN - QDN
QDN
модел - QDN
SANYO челик за топол алат за работа
QDN е жешко-работни умре-челик за калапи за лиење развиен со подобрување на хемискиот состав на традиционалниот JIS SKD61.Со цел ефикасно да се зголеми животниот век на мувлата и да се намалат трошоците,QDN е направен од најдобар дизајн од легура во споредба со традиционалните материјали H13 и SKD61.Подобра цврстина,отпорност на термички пукнатини и отпорност на корозија.

1.Состојка:Производителот’ексклузивен таен рецепт
2.Еквивалентен челик:
Еквивалентен челик JIS AISI DIN МК
SKD61 е подобрен H13 е подобрен

3.Термичка обработка:
Нормализација Греење Гаснење Калење
800-850 Бавно ладење 1020-1050 воздушно ладење 550-650 Воздушно ладење 2 пати

4.Механички својства:
Попустлива сила(kgf/мм&суп2;) Јачина на истегнување(kgf/мм&суп2;) Издолжување(%) Намалување на делот(%) Шарпи Цврстина(HRC)
40~52

5.Место на потекло:ЈАПА
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
QDN
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD. е водечки производител, на снабдувачот, извозникот и фабрика во Taiwan of QDN кои се извори од сигурни продавачите на пазарот. Со цел да се обезбеди нивната подолг живот и квалитет ние производство на овие производи, со користење врвот одделение суровина, како на меѓународните стандарди за квалитет. Нашите производи се прецизно дизајниран со голема грижа од страна на нашите прекрасен тим со цел да се исполнат меѓународните стандарди за квалитет и тие се совршени да се користи во различни места. Нашите производи се исто така познати по своите одличен квалитет, брза услуга и прифатлива цена. Повеќе модели на нашите производи, ве молиме контактирајте не сега!
Понатаму употребата на најдобар квалитет на суровините и напредни машини опрема ни овозможува да имаат подобра контрола над нашите производствени процеси, овозможувајќи ни да се произведе

QDN

кои ги исполнуваат меѓународните стандарди во однос на квалитет, трајност и финиш.
Enquiry Now
производи Листа
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
Најдете онлајн детали за компанијата што продава QDN. Добијте информации за добавувачите, производителите, OEM, ODM, фабриката, трговците на QDN кои нудат најдобра цена во Taiwan
QCM-8
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings