Пролет челичен бар

  • Пролет челичен бар - SUP3
Пролет челичен бар
модел - SUP3
Пролетниот челик
Секакви тешки машини,возови,Автомобили,локомотиви,а различните намотани и прави пружини имаат карактеристики на високо еластично намотување по соодветна термичка обработка.

1.Состојка:
Одделение за челик В Си Мн П С
SUP3 0.75-0.90 0.15-0.35 0.30-0.60 &л;0.035 &л;0.035

2.Еквивалентен челик:
Еквивалентен челик JIS AISI DIN МК
SUP3 1086 CK85 85

3.Термичка обработка:
Нормализација Греење Гаснење Калење
830-860 Ладење со масло 450-500 Воздушно ладење

4.Механички својства:
Попустлива сила(Mpa) Јачина на истегнување(Mpa) Издолжување(%) Цврстина(HBW)
>885 980 >8 341~401

5.Место на потекло:Јапонија,Кина
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
SUP3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD. е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на Пролет челичен бар. Произведени користејќи високо квалитетни суровини нашите производи многу сигурен и издржлив и caters за широк спектар на барање различни купувачи. Ние обезбеди овие производи со различни градации во големина и спецификации индивидуализира според потреби и потреби на клиентите. Нашата палета е во високата побарувачка од страна на нашите клиенти се шири низ меѓународниот пазар и може да се искористи во водечка индустрија на цени.
Нашите

Пролет челичен бар

имаат висок квалитет и конкурентна цена, нашата компанија има брза испорака и ефикасна услуга. Откако ќе започнете бизнис со нас, вие никогаш не ќе бидат разочарани со нашата голема услуга и поддршка.
Enquiry Now
производи Листа