S45C(BD)

  • S45C(BD) - S45C(BD)
S45C(BD)
модел - S45C(BD)
Напреден челик за алат од легура на волфрам
S45C(БД)има ист хемиски состав како S45C,освен што површината е сјајна.Најчесто се користи во производството на производи за печат,обвивки,автомобилски лим,воздушни компресори,пумпа клипови,работни кола,механички шахти,црви,запчаници,коленесто вратило,вретена за машински алати,ролки,алати за клупи и други абење-отпорни,високо-производи за јачина.

1.Состојка:
Одделение за челик В Си Мн П С
S45C(БД) 0.42-0.48 0.15-0.35 0.60-0.90 &л;0.03 &л;0.035

2.Термичка обработка:
Нормализација Греење Гаснење Калење
870-880 воздушно ладење 880 Печка за ладење 820-870 Водно ладење 550-650 Брзо ладење

3.Механички својства:
Јачина на истегнување(kgf/мм&суп2;) Цврстина(HB)
58 167-229

4.Место на потекло:Тајван
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
S45C(BD)
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Основана во , Ние сме професионални Taiwan S45C(BD) производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Ние сме биле производство добра оценка производи текот на годините на искуства. Ние се обезбеди висок квалитет на производите и конкурентна цена и брза испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти се потпираат на нашата силна способност и стабилен развој.
Посетете го нашиот изложбен салон и други веб делови сега да дознаете повеќе за

S45C(BD)

, А потоа да стапат во контакт со нашите странски трговски претставници денес за вашите извори needs.We ќе ви овозможи со примероци, како е можно поскоро.
Enquiry Now
производи Листа