SCM415

  • SCM415 - SCM415
SCM415
модел - SCM415
Челик од легура на хром молибден
Најчесто се користи во различни шахти,вретена,механички делови,клипови и запчаници,итн.

1.Состојка:
Одделение за челик В Си Мн П С Ни Кр Мо
SCM415 0.13-0.18 0.15-0.35 0.60-0.90 &л;0.030 &л;0.030 &л;0.25 0.90-1.20 0.15-0.25

2.Еквивалентен челик:
Еквивалентен челик JIS AISI DIN МК
SCM415 4150 15 CrMo5 15 CrMo

3.Термичка обработка:
Нормализација Греење Гаснење Калење
850-900 воздушно ладење 850 Печка за ладење 1-ви 850-900 Ладење со масло
2-ри 800-850 Ладење со масло
150-200 Воздушно ладење

4.Механички својства:
Попустлива сила(Н/мм&суп2;) Јачина на истегнување(kgf/мм&суп2;) Издолжување(%) Намалување на делот(%) Шарпи Цврстина(HBW)
>85 >16 >40 >69 235~321

5.Место на потекло:Тајван,Кина,Кореја
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
SCM415
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Ние сме професионални SCM415 на производителот, набавувачот и фабрика specilizing во производство и извоз на широк ранг на овие производи за многу години, можеме да бидеме флексибилни на вашиот бизнис потребите и направи производи во согласност со вашите дизајнирани слики, customed примероци, а детални барања.
Сите вработени ќе им служи на стари и нови клиенти со најдобрите

SCM415

и најдобра услуга. Вашето задоволство е наше задоволство, ние го поздравуваме и да ја цениме вашиот предлог и повратни информации за тоа како можеме да ви служат подобро. Очекувам да има добри деловни односи со тебе наскоро!
Enquiry Now
производи Листа
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите SCM415, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SNCM220
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите SCM415, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SCM440
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите SCM415, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SACM645
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите SCM415, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SCM420
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите SCM415, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SNCM439
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings