SACM645

  • SACM645 - SACM645
SACM645
модел - SACM645
Алуминиумски челик од легура на хром молибден
Челик за третман со нитридирање,се користи за поставата на цилиндрите,хидраулични делови,делови за компресор,завртка и цевка за хранење најпогодни за машина за обликување на пластика,неговиот состав содржи алуминиумски елемент,по третман со нитридирање,цврстината на површинскиот нитриден слој може да достигне многу висока(HRC=63)

1.Состојка:
Одделение за челик В Си Мн П С Ал Кр Мо
SACM645 0.40-0.50 0.15-0.50 &л;0.60 &л;0.030 &л;0.030 0.70-1.20 1.30-1.70 0.15-0.30

2.Еквивалентен челик:
Еквивалентен челик JIS AISI DIN МК
SACM645 7140 41CrAlMo7 38CrAlMo

3.Термичка обработка:
Нормализација Греење Гаснење Калење
900 воздушно ладење 750-850 Печка за ладење 880-930 Ладење со масло 680-720 Брзо ладење

4.Механички својства:
Попустлива сила(kgf/мм&суп2;) Јачина на истегнување(kgf/мм&суп2;) Издолжување(%) Намалување на делот(%) Шарпи Цврстина(HBW)
>70 85 >15 >50 >98 241~302

5.Место на потекло:Јапонија,Кина
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
SACM645
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD. е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на SACM645 кој е Инженерните од најдобар квалитет на суровините и се признаваат за нивните цврсти и издржливи изградба услуга живот. Со цел да се обезбеди квалитетот на нашата палета, ние производство оваа искористување на висок степен на материјал, којшто го набави од уверение продавачи. Исто така, ние сме вклучени во понудата на прилагодување во однос на големината, дизајнот, моделот и бојата, како на спецификациите на клиентите. Нашата палета е во високата побарувачка од страна на нашите клиенти се шири низ меѓународниот пазар и може да се искористи во водечка индустрија на цени.
Ние сме искусни во

SACM645

производи и уживаат во добра репутација меѓу клиентите. Освен тоа, покрај стандардни производи, ние исто така нудиме широк спектар на прилагодување услуги со цел да се грижиме за вашите специјални нарачки. Ние се стремиме искрено соработка со сите заинтересирани клиенти.
Enquiry Now
производи Листа
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
Да купувате со висок квалитет SACM645по најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за SACM645 од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
SNCM220
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
Да купувате со висок квалитет SACM645по најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за SACM645 од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
SCM440
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
Да купувате со висок квалитет SACM645по најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за SACM645 од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
SCM415
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
Да купувате со висок квалитет SACM645по најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за SACM645 од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
SCM420
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
Да купувате со висок квалитет SACM645по најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за SACM645 од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
SNCM439
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings