SNCM220

  • SNCM220 - SNCM220
SNCM220
модел - SNCM220
Никел хром-молибден легиран челик
Шахти,запчаници,клипови,Авто делови,делови за локомотиви,разни механички делови.Термичката обработка со карбуризирање ќе ја направи целата опрема да стане супер тврда и цврста,полн со отпорност на абење,и може да издржи големо ударно оптоварување

1.Состојка:
Одделение за челик В Си Мн П С Ни Кр Мо
SNCM220 0.17-0.23 0.15-0.35 0.60-0.90 &л;0.030 &л;0.030 0.40-0.70 0.40-0.65 0.15-0.30

2.Еквивалентен челик:
Еквивалентен челик JIS AISI DIN МК
SNCM220 8620 21NiCrMo2 20CrNiMo

3.Термичка обработка:
Нормализација Греење Гаснење Калење
850-900 воздушно ладење 850 Печка за ладење 1-ви.850-900 Ладење со масло
2.800-850 Ладење со масло
150-200 Воздушно ладење

4.Механички својства:
Попустлива сила(kgf/мм&суп2;) Јачина на истегнување(kgf/мм&суп2;) Издолжување(%) Намалување на делот(%) Шарпи Цврстина(HBW)
>85 >17 >40 >69 248~341

5.Место на потекло:Јапонија,Кина,Кореја
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
SNCM220
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Ние сме една од водечките и технички глобалната извозник, добавувачот и производителот на SNCM220. Исто така и ние секогаш сме подготвени да ја преземат сопствени синтеза проекти. Со текот на годините, имаме изградено репутација за обезбедување на најдобар квалитет на производи со најконкурентна цена и за време на испорака. Ние обезбеди услуга за клиенти од целиот свет, САД, Канада, Европа, Индија, Јапонија и др Преку најбрз испорака на квалитетни производи по фер цени, станавме "склопот на добавувачот" на голем број клиенти.
Ние производ атрактивни и издржливи

SNCM220

за да се исполнат барањата на сите клиенти, нашата компанија ќе се придржуваат кон следниве правила: зелено aheadism, искрен-соработка, со врвен квалитет, hi-tech. Кој ги нашите производи се продаваат добро во целиот свет.
Enquiry Now
производи Листа
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
Најдете онлајн детали за компанијата што продава SNCM220. Добијте информации за добавувачите, производителите, OEM, ODM, фабриката, трговците на SNCM220 кои нудат најдобра цена во Taiwan
SCM440
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
Најдете онлајн детали за компанијата што продава SNCM220. Добијте информации за добавувачите, производителите, OEM, ODM, фабриката, трговците на SNCM220 кои нудат најдобра цена во Taiwan
SACM645
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
Најдете онлајн детали за компанијата што продава SNCM220. Добијте информации за добавувачите, производителите, OEM, ODM, фабриката, трговците на SNCM220 кои нудат најдобра цена во Taiwan
SCM415
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
Најдете онлајн детали за компанијата што продава SNCM220. Добијте информации за добавувачите, производителите, OEM, ODM, фабриката, трговците на SNCM220 кои нудат најдобра цена во Taiwan
SCM420
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
Најдете онлајн детали за компанијата што продава SNCM220. Добијте информации за добавувачите, производителите, OEM, ODM, фабриката, трговците на SNCM220 кои нудат најдобра цена во Taiwan
SNCM439
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings