NAK80

  • NAK80 - NAK80
NAK80
модел - NAK80
Даидо челик за огледало
Патентниот челик-NAK80 од Јапонија Daido Steel Co.,Ltd.е пред-стврднат пластичен челик за мувла.Фабричката цврстина може да достигне HRC37-43.Има добри перформанси за полирање и гравирање,добра обработка на електрично празнење.Се користи во мувла за полирање на огледало,анти-прашина,Филтер за ТВ,козметичка кутија,прецизна мувла за обработка на брчки,опрема за канцелариска автоматизација,автомобилски делови за електрично празнење машинска мувла,дебелина помала од 2mm тенка плоча,матрица за бришење со висока ефикасност,удирање матрица и штанцување умре,разни ножици,вметнете ножеви,сечила за обработка на дрво,конец тркалање умре и носат-отпорен лизгач,настинка умре,топлина Матрица за обликување на цврста смола,длабоко цртање умре,ладно истиснување умре.

1.Состојка:
Одделение за челик В Си Мн Ни Мо Cu Ал
NAK80 0.15 0.3 1.5 3 0.3 1 1

2.Еквивалентен челик:бр
3.Термичка обработка:Н/А
4.Механички својства:
Попустлива сила(kgf/мм&суп2;) Јачина на истегнување(kgf/мм&суп2;) Издолжување(%) Намалување на делот(%) Шарпи Цврстина(HRC)
103 128 15.6 39.8 3.5 36~45

5.Место на потекло:Јапонија,Кина
 
HERO STAR SPECIAL STEEL CO., LTD.
NAK80
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Ние сме професионални производителот NAK80 производителот, набавувачот и извозник, фабрика во Taiwan. Ние може да направи нови производи за да одговорат брзо на промените на пазарот и барањата на клиентите. Нашите производи се произведени и тестирани со меѓународните стандарди, под строг надзор на високо квалификувани технократи да ги задоволи и исполни повеќето критични побарувачката на познат индустриски корисникот ширум светот.
Ние го цениме коментари секој клиент за нашата

NAK80

, Бидејќи тие се важни бази кои ние може да се развие и истражување на нови спецификации постојано. Сите видови на бизнис корпоративни планови се добредојдени да контактирајте не.
Enquiry Now
производи Листа